Šiame straipsnyje kviečiame susipažinti su 10 geriausių tankų, palikusių pėdsaką karo istorijoje. Nuo jų variklių riaumojimo iki griaunančių patrankų – šie plieniniai monstrai savo galia ir bauginančiu efektyvumu suformavo mūšio laukus.
Pasinerkite į užburiančią kelionę po istoriją, kurioje kiekvienas tankas įkūnija galią, strategiją ir išradingumą. Nesvarbu, ar esate karo istorijos mėgėjas, ar tiesiog smalsaujate norėdami sužinoti daugiau apie šiuos bemotorius, pasiruoškite ištyrinėti geriausius pasaulio tankus.
Priimkite….pradėkite dabar!
Kas yra tankas?
Tankas tai šarvuota, vikšrinė karinė transporto priemonė su įrengta patranka. Sukurtas specialiai karinėms operacijoms, jis teikia veiksmingą paramą kariams ir prisideda prie sausumos pajėgų pranašumo karo veiksmuose.
Pasaulis šarvuotų transporto priemonių sulaukia didelio susidomėjimo visame pasaulyje, o patobulinti koviniai tankai pritaikomi prie konkrečių kiekvienos šalies poreikių. Prieš pristatydami 10 geriausių pasaulio tankų, būtina suprasti keletą techninių terminų apie šių tankų savybes, kad galėtumėte juos efektyviai palyginti:
- Kompozitiniai šarvai: Šio tipo šarvai sudaryti iš kelių sluoksnių skirtingų medžiagų, pavyzdžiui, metalo, keramikos ir plastiko. Jo paskirtis – užtikrinti geresnę apsaugą ir slopinimą nuo sprogstamųjų prieštankinių ginklų.
- Aktyviosios apsaugos sistema: Ji leidžia tankui aptikti ir perimti artėjančius prieštankinius ginklus ir net juos neutralizuoti. Šią sistemą turi šiuolaikiniai tankai, pradėti naudoti aštuntajame ir devintajame dešimtmečiuose.
- Sprogstamasis reaktyvusis šarvas: šio tipo šarvuose naudojami viduje esantys sprogmenys, kurie sušvelnina prieštankinių ginklų smūgį. Kai sviedinys pataiko į šį šarvą, jo viduje įvyksta nedidelis sprogimas, kuris atremia smūgį ir apsaugo šarvą bei įgulą.
- Obus-šaudyklė (APFSDS): tai į strėlę panašūs ginklai, naudojantys kinetinę energiją šarvui pramušti ir atakuoti šarvuotą transporto priemonę.
- Svaidomieji sviediniai (HEAT): tai didelės sprogstamosios galios prieštankiniai sviediniai. Tai kūgio formos šaudmenys, kurie naudoja sprogimą arti šarvų, kad prasiskverbtų pro juos ir pasiektų transporto priemonę.
- Pakraštiniai sprogstamieji sviediniai (HESH) : Tai prieštankiniai ir prieštankiniai sviediniai. Jo palyginti plonasienės kovinės galvutės priekyje yra inertiška, deformuojama medžiaga (pavyzdžiui, vaškas ar plastikas), o sprogdiklis yra sviedinio gale.
- Savadarbis sprogstamasis užtaisas (SVZ) : Savadarbis sprogstamasis užtaisas, skirtas sunaikinti, išvesti iš rikiuotės arba sukelti diversiją. Sudarytas iš nekarinių elementų, jis apima sprogstamąjį užtaisą, užtaisą, detonatorių ir šaudymo sistemą, dažnai pagamintą iš nevienalyčių elementų.
Tankas – Alex Ichim on ArtStation
10. T-90 (Rusija)
T-90 – tai trečiosios kartos Rusijos tankas, sukurtas iš T-72. Iš tikrųjų tai vienas plačiausiai naudojamų tankų pasaulyje. Šie tankai pagal licenciją gaminami ir Indijoje, Tamil Nadu sunkiųjų transporto priemonių gamykloje. Šiuo metu Indijos kariuomenės šarvuočių parke yra 1100 tankų T-90. ️
- Ginkluotė: šiame tanke sumontuota 125 mm lygiavamzdė pagrindinė patranka 2A46M, galinti šaudyti sviediniais su strėlėmis, koviniais užtaisais ir valdomomis raketomis. Antrinę ginkluotę sudaro 12,7 mm kulkosvaidis „Kord” ir 7,62 mm kulkosvaidis.
- Apsauga: jo šarvai – tai plieno, kompozitinių medžiagų ir sprogstamųjų reaktyvinių šarvų („Kontakt-5”) derinys, į kurį įeina aktyvioji apsaugos sistema „Shtora-1”. Ji užtikrina apsaugą nuo branduolinių, biologinių ir cheminių atakų.
- Mobilumas: T-90 šiuo metu varomas dyzeliniu varikliu V-92S2F, kuris suteikia maksimalų 60 km/h greitį ir 550 km nuotolio atstumą.
- Buitinės technologijos: Jame įrengtos pažangios ugnies valdymo sistemos, pavyzdžiui, termovizorinė, naktinio matymo sistemos ir lazerinis tolimatis.
- Ginkluotė: tankas apginkluotas 120 mm lygiavamzdžiu MG253 pabūklu, galinčiu šaudyti strėliniais ir formuojamaisiais užtaisais. Jame taip pat įrengtas bokštelyje sumontuotas 7,62 mm koaksialinis kulkosvaidis ir 12,7 mm kulkosvaidis.
- Apsauga : Tanke „Merkava 4” įrengta aktyviosios apsaugos sistema „Trophy” (APS), skirta sviediniams perimti. Moduliniai kompozitiniai šarvai su metaliniais rutuliukais, specialūs įgulos kabinos šarvai, dūminių granatsvaidžių įtaisai ir CBRN apsaugos sistema paverčia jį tvirtu gynybiniu tanku.
- Mobilumas: „Merkava Mark 4” išvysto didžiausią 64 km/h greitį ir gali įveikti 500 km atstumą.
- Buitinės technologijos: „Merkava Mk 4” turi pažangias ugnies valdymo sistemas, įskaitant lazerinį tolimatį, termovizorių ir naktinio matymo sistemas, pažangų ugnies valdymo kompiuterį ir automatinę taikinio sekimo sistemą.
- Ginkluotė: pagrindinė tanko C1 Ariete ginkluotė – savaime užsitaisantis 120 mm 44 kalibro lygiavamzdis šautuvas, kurį pagamino „Otobreda”. Jis taip pat ginkluotas NATO standarto 7,62 mm kulkosvaidžiu, sumontuotu kartu su pagrindiniu ginklu, ir 7,62 mm priešlėktuvinės gynybos kulkosvaidžiu, sumontuotu ant bokštelio stogo ir valdomu tanko vado.
- Apsauga: C1 „Ariete” bokštelio priekyje ir ant glacis įrengti kompozitiniai šarvai, kuriems naudojama smūgio paspartinimo plokščių (PAC) technologija. Jis taip pat turi aštuonis 80 mm GALIX paleidimo vamzdžius, sumontuotus bokštelio gale, ir RALM02 lazerinį įspėjamąjį jutiklį ant stogo.
- Mobilumas: Italijos tankas C1 „Ariete” varomas 12 cilindrų „Fiat V-12 MTCA” dyzeliniu varikliu. Jis gali išvystyti maksimalų 65 km/h greitį, o jo veikimo nuotolis – 550 km.
- Buitinė technologija: Tanko ugnies valdymo sistema yra TURMS, kurią sukūrė Italijos bendrovė „Galileo Avionica”. Ją sudaro dieną ir naktį stabilizuotas panoraminis periskopas tanko vadui, stabilizuotas kulkosvaidžio taikiklis su termovizoriumi ir lazeriniu tolimačiu bei skaitmeninis ugnies valdymo kompiuteris.
- Ginkluotė: K2 „Black Panther” turi 120 mm lygiavamzdę patranką L/55 kaip pagrindinę ginkluotę, 7,62 mm koaksialinį kulkosvaidį M60C ir 12,7 mm sunkųjį kulkosvaidį K6 kaip antrinę ginkluotę. Pagrindinė patranka gali šaudyti strėliniais ir formuotais užtaisais.
- Apsauga: turi modernius kompozitinius šarvus, užtikrinančius apsaugą nuo savadarbių sprogstamųjų užtaisų ir priešo ugnies. Sukurtas taip, kad būtų ir lengvas, ir efektyvus, leidžia lengvai judėti vietovėje. Jo aktyviosios apsaugos sistema perima įskriejančius sviedinius, o šarvai užtikrina apsaugą nuo CBRN atakų.
- Mobilumas: „K2 Black Panther” gali pasiekti didžiausią 70 km/val. greitį ir įveikti 450 km atstumą. Jame taip pat įrengta pusiau aktyvi pakaba, leidžianti jam klūpoti, sėdėti arba stovėti, reguliuojant įgulos aukštį ir apžvalgos kampą.
- Buitinės technologijos: Jame įrengta automatinė taikinių sekimo sistema, kuri vienu metu aptinka ir seka kelis taikinius, teikdama įgulai informaciją realiuoju laiku. Be to, jame įrengtas lazerinis tolimatis ir termovizorinė sistema.
- Ginkluotė: „Leclerc” tankas apginkluotas 120 mm lygiavamzdė patranka, galinčia šaudyti įvairiais šaudmenimis, įskaitant strėlinius sviedinius, sprogstamuosius formuojamuosius užtaisus ir sprogstamuosius sviedinius su griaunamąja galvute. Tanke taip pat įrengtas bokštelyje sumontuotas 7,62 mm koaksialinis kulkosvaidis ir 12,7 mm kulkosvaidis.
- Apsauga: tankas apsaugotas moduliniais kompozitiniais šarvais, kurie užtikrina aukšto lygio apsaugą nuo šarvuotų sviedinių ir prieštankinių valdomų raketų. Be to, jame įrengtas lazerinis ir radarinis įspėjamasis imtuvas, skirtas aptikti artėjančias grėsmes, taip pat infraraudonųjų spindulių apgaulės technologija ir papildomą apsaugą užtikrinanti antielektroninė įranga, trikdanti netoliese esančių mobiliųjų telefonų signalus.
- Mobilumas: „Leclerc” varomas 1 500 AG dyzeliniu varikliu, leidžiančiu pasiekti maksimalų 71 km/val. greitį. Panašus nuvažiuojamasis atstumas yra apie 550 km, o su pilnu baku jis nuvažiuoja panašų atstumą.
- Buitinės technologijos: „Leclerc” tanko ugnies valdymo sistemą sudaro kulkosvaidžio taikiklis, tanko vado taikiklis ir balistinis kompiuteris. Abiejuose taikikliuose įrengtas lazerinis tolimatis, termovizorinė sistema ir dieninis taikiklis. Balistinis kompiuteris apskaičiuoja įvairius mūšio lauko veiksnius, tokius kaip atstumas iki taikinio, taikinio judėjimas, tanko padėtis, ir pateikia tanko vadui šaudymo sprendimus.
- Ginkluotė: „Type 99A2” naudoja modernizuotą 125 mm ZPT98 serijos lygiavamzdę pagrindinę patranką, galinčią šaudyti įvairiais šaudmenimis, įskaitant strėlių sviedinius, prieštankinius sviedinius ir prieštankines valdomas raketas. Tarp antrinių ginklų yra 7,62 mm koaksialinis kulkosvaidis ir 12,7 mm kulkosvaidis, sumontuotas tanko vado bokštelyje.
- Apsauga: kalbant apie apsaugą, „Type 99A2” turi kompozitinius šarvus su sprogstamąja reaktyvine apsauga (ERA) ir aktyviąja apsaugos sistema (APS), skirta atremti į juos patenkančius sviedinius. Jis taip pat turi CBRN (branduolinės, radiologinės, biologinės ar cheminės) apsaugos sistemą.
- Mobilumas: Šis tankas varomas 1 500 AG dyzeliniu varikliu, kuris leidžia pasiekti maksimalų 80 km/h greitį, o jo veikimo nuotolis siekia 600 km.
- Buitinė technologija: Kinijos 99A2 tipo tanke įrengta galinga lazerinė sistema, galinti neutralizuoti aviacines raketas ir infraraudonųjų spindulių valdomus ginklus, kol jie dar nepasiekė tanko, ir kartu sumažinti priešo šauliams matomumą. Be to, jame įdiegta šifruoto lazerinio ryšio sistema bei kiti pažangūs ryšio įrenginiai.
- Ginkluotė: jame sumontuota 125 mm lygiavamzdė patranka, kuri gali šaudyti įvairių tipų sviediniais, įskaitant šarvuotus sviedinius, sprogstamuosius sviedinius ir net valdomas raketas. Taip pat turi 12,7 mm kulkosvaidį ir 7,62 mm kulkosvaidį kaip antrinius ginklus.
- Apsauga: „T-14 Armata” turi moderniausią šarvuotą apsaugą, įskaitant kompozitinius šarvus, reaktyvinius šarvus ir aktyviąsias apsaugos sistemas. Be to, jis turi mažesnį radarinį parašą, todėl jį sunku aptikti ir susekti.
- Mobilumas: jis pasiekia didžiausią 80 km/h greitį, o jo veikimo nuotolis – 500 km.
- Buitinės technologijos: T-14 „Armata” išsiskiria automatizuotu bokšteliu, sumažinančiu reikiamą darbo krūvį. Be to, jame įdiegtos įvairios aktyviosios apsaugos sistemos, įskaitant elektrooptines ir (arba) elektromagnetines atsakomąsias priemones, aktyviąją apsaugą nuo sviedinių, įprastinius šarvus ir išgyvenimo po smūgio įtaisus.
- Ginkluotė: „Challenger 2” turi 120 mm L30A1 šaudyklinę pagrindinę patranką, galinčią šaudyti strėliniais sviediniais ir didelės sprogstamosios galios sviediniais su sutraiškyta galvute (HESH). Ugnies galiai padidinti taip pat įrengtas 7,62 mm bendraašis kulkosvaidis ir 12,7 mm kulkosvaidis krovimo stotyje.
- Apsauga: jį saugo itin konfidencialūs „Chobham” kompozitiniai šarvai, pasižymintys išskirtiniu atsparumu kinetinės ir cheminės energijos sviediniams. Tai pripažintas vienas geriausių šarvų pasaulyje, užtikrinantis aukščiausios klasės apsaugą tanko įgulai ir sistemoms.
- Mobilumas: jį varo 1200 AG V12 dyzelinis variklis, užtikrinantis maksimalų 59 km/h greitį ir 450 km nuotolio atstumą.
- Buitinės technologijos: Jame įrengtos sudėtingos ugnies valdymo grandinės, lazerinis tolimatis, termovizoriaus ir naktinio matymo sistemos tikslesniam taikinių atpažinimui. Jame taip pat įrengtas infraraudonųjų spindulių slopintuvas ir CBRN (branduolinės, radiologinės, biologinės ar cheminės) apsaugos sistema.
- Priešlėktuvinė galia: M1A2 turi 120 mm lygiavamzdę patranką, skirtą įvairiai amunicijai – nuo šarvuotųjų raketų iki prieštankinių raketų, jau nekalbant apie sprogstamąsias raketas. Jame taip pat yra M2 50 kalibro kulkosvaidis ir M240 7,62 mm koaksialinis kulkosvaidis, be to, ant bokštelio įrengta nuotolinė ginklų stotis.
- Apsauga: Jame įrengta pažangi šarvuota apsauga, įskaitant „Chobham” šarvus (pažangus Jungtinėje Karalystėje sukurtas kompozitas), reaktyvinius šarvus ir aktyviosios apsaugos sistemą. Be to, jame sumontuota lazerinė įspėjimo sistema, įspėjimo apie priartėjimą prie raketos sistema ir radijo dažnių slopintuvas, užtikrinantys papildomą apsaugą nuo įvairių grėsmių.
- Mobilumas: M1A2 gali pasiekti didžiausią 67 km/h greitį kelyje ir 40 km/h greitį bekelėje. Jo nuotolio rida – 426 km, jis turi pažangią hidraulinę pakabos sistemą. Todėl jis gali lengvai įveikti nelygias vietoves ir kliūtis.
- Buitinės technologijos: M1A2 įrengta skaitmeninė ugnies valdymo sistema, kuri padidina tikslumą ir sumažina įgulos darbo krūvį. Tanke taip pat įrengtas nuo tanko vado nepriklausomas šiluminis taikiklis, leidžiantis vadui pastebėti taikinius nepriklausomai nuo kulkosvaidžio taikiklio. Jame taip pat įdiegta mūšio valdymo sistema, leidžianti gauti ir dalytis lauko informacija su kitais daliniais.
- Ginkluotė: „Leopard 2A7+” turi 120 mm „Rheinmetall” lygiavamzdę patranką. Juo galima šaudyti įvairių tipų šaudmenimis, įskaitant formuojamuosius užtaisus (šarvuotąjį sprogstamąjį užtaisą) ir strėlinius šovinius (hipergreitąjį subkalibro prieštankinį šaudmenį). Tanke galima įrengti 7,62 mm kulkosvaidį ir 40 mm granatsvaidžius arba 50 kalibro kulkosvaidį.
- Apsauga: šiame patobulintame „Leopard 2A6” modelyje įdiegta modulinė apsaugos sistema, kurią sudaro pasyviųjų šarvų moduliai. Ji suteikia įgulai 360° apsaugą nuo prieštankinių valdomų raketų, minų, savadarbių sprogstamųjų užtaisų (IED) ir raketų paleidimo įrenginių (RPG).
- Mobilumas: „Leopard 2A7+” varomas galingu 1 500 AG MTU dyzeliniu varikliu, todėl maksimalus greitis kelyje siekia 72 km/val. ir 45 km/val. greitį bekelėje, o jo nuotolio rida – 550 km.
- Buitinės technologijos: jame įrengtos pažangios ugnies valdymo sistemos, pavyzdžiui, lazerinis tolimatis, termovizorinė sistema ir skaitmeninis ugnies valdymo kompiuteris, leidžiančios tiksliai atakuoti taikinius dideliu atstumu.
T-90 yra pagrindinis kovinis tankas, Rusijos kariuomenėje naudojamas nuo dešimtojo dešimtmečio pradžios. Jis turi didelę kovinę patirtį ir pasiteisino per invaziją į Čečėniją, Sirijos pilietinį karą, o šiuo metu Rusija jį naudoja kare Ukrainoje.
T-90MS šturmo tankas
9. Merkava Mk 4 (Izraelis)
Merkava Mk 4 – Izraelio šturmo tankas, naudojamas Izraelio gynybos pajėgų (IDF). Naudojamas nuo 2004 m. Jo konstrukcijoje daugiausia dėmesio skiriama įgulos išgyvenamumui, o dėl pažangių apsaugos sistemų jis yra vienas saugiausių tankų įgulai.
Savo įspūdinga ugnies galia ir mobilumu „Merkava Mk 4” yra grėsminga jėga, su kuria reikia skaitytis. Ji buvo dislokuota įvairiuose Artimųjų Rytų konfliktuose, įskaitant Libano karą ir 2006 m. Gazos karą.
Merkava Mk 4 šturmo tankas
8. C1 Ariete (Italija)
„C1 Ariete” C1 Ariete – itališkas tankas, kurį pagamino „Iveco-Fiat” konsorciumas ir „OTO Melara SpA”, įsikūrusi Romoje. Iveco-Fiat sukūrė tanką, o Otobreda – bokštelį ir ginklų sistemas.
„C1 Ariete” Italijos kariuomenei pradėtas gaminti 1995 m., o 2002 m. užsakyta 200 tankų. Neseniai Italijos vyriausybė paskelbė ketinanti atnaujinti 125 iš jų.
C1 Ariete tankas
7. K2 „Black Panther” (Pietų Korėja)
K2 „Black Panther” K2 „Black Panther” – tai Korejos šturmo tankas, pradėtas naudoti 2014 m. Nuo to laiko tankas tarnauja Pietų Korėjos kariuomenėje. Praėjusių metų balandį Lenkijos kariuomenė pasirašė sutartį su „Hyundai Rotem” (gamintojas) dėl 180 K2 tankų pirkimo. ✍️
K2 Black Panther tankas
6. Leclerc tankas (Prancūzija)
Pirmą kartą Leclerc tankas Prancūzijos kariuomenėje pradėtas naudoti 1992 metais. Nuo to laiko jis buvo naudojamas daugelyje konfliktų, įskaitant Persijos įlankos karą, karą Afganistane ir Libijos pilietinį karą.
Prancūzijos Leclerc šturmo tankai Leclerc modernizuojami į Leclerc XLR. Tai vienas moderniausių tankų, šiuo metu tarnaujančių bet kurioje pasaulio kariuomenėje.
Char d’assaut Leclerc
5. 99A2 tipas (Kinija)
99A2 tipas – tai moderniausias Kinijos šturmo tankas, tarnaujantis Liaudies išlaisvinimo armijoje. Jo kūrimas prasidėjo 2003 m., transporto priemonės bandymai pradėti maždaug 2007 m., o gamyba prasidės 2014 m.
Lyginant su ankstesniu 99-uoju tipu, jame atlikta nemažai modifikacijų, susijusių su ugnies galia, mobilumu, apsauga ir technologijomis, dėl kurių pasikeitė korpuso ir bokštelio matmenys.
Type 99 šturmo tankas
4. T-14 „Armata” (Rusija)
T14 „Armata” T14 „Armata” – tai naujos kartos rusų šturmo tankas. Pirmą kartą pristatytas 2015 m. gegužę vykusiame Rusijos Pergalės dienos parade, jis pozicionuojamas kaip rimtas konkurentas moderniems NATO šalių tankams.
T-14 „Armata” gamyba buvo ribota, nes jie buvo vertinimo etape. Taip pat buvo rasta gamybos defektų, kurie buvo ištaisyti. Įgulą sudaro trys žmonės: tanko vadas, šaulys ir vairuotojas. T-14 „Armata” technologinė pažanga, padidinta ugnies galia ir tikslumas leidžia jį pagrįstai įtraukti į šį 10 geriausių tankų sąrašą.
T-14 Armata tankas
3. Challenger 2 (Jungtinė Karalystė)
Challenger 2 – tai pagrindinis Didžiosios Britanijos kariuomenės tankas (MBT), pakeitęs Challenger 1. Pradėtas naudoti 1998 m., jis atliko svarbų vaidmenį daugelyje konfliktų, įskaitant Persijos įlankos karą, invaziją į Iraką ir karą Afganistane. ⚔️
„Challenger 2”, Didžiosios Britanijos šturmo tankas, bus eksploatuojamas pagal gyvavimo trukmės pratęsimo programą, kad būtų patobulintos jo turimos savybės. Jame bus įrengtas modernus tinklas ir stebėjimo galimybės. Po šio atnaujinimo jis taps nauju tanku „Challenger 3”, kurį planuojama sukurti 2030 m.
„Challenger 2” šturmo tankas
2. M1A2 Abrams (JAV)
M1A2 Abrams – tai naujausia amerikietiškojo šturmo tanko M1 Abrams versija, šiuo metu naudojama JAV kariuomenėje ir keliose kitose šalyse. Pradėtas gaminti 1992 m., jis aktyviai dalyvavo tokiuose konfliktuose kaip Persijos įlankos karas, invazija į Iraką ir Afganistaną. Toliau sužinokite daugiau apie kai kurias jo savybes ir galimybes:
Apibendrinant galima teigti, kad M1A2 yra nepaprastai pajėgus ir sudėtingas tankas, įrodęs savo kovinį efektyvumą. Dėl savo ugnies galios, apsaugos ir mobilumo jis yra vienas grėsmingiausių tankų pasaulyje.
Tankas M1A2 Abrams
1. Leopard 2A7+ (Vokietija)
Leopard 2A7+ – modernus Vokietijos šturmo tankas. Tai patobulintas tanko „Leopard 2”, kuris Vokietijos kariuomenėje tarnavo nuo 1970-ųjų, variantas. Šis tankas, palyginti su savo pirmtaku, turi daug patobulinimų.
Tokie patobulinimai apima geresnę šarvuotą apsaugą, didesnį mobilumą ir patobulintas ugnies valdymo sistemas. Be to, jame įrengti pažangūs jutikliai ir elektronika, pagerinantys taikinių paieškos galimybes ir mūšio lauko situacijos suvokimą.
Mašina eksportuota į kelias šalis, įskaitant Katarą ir Vengriją, ji dalyvavo taikos palaikymo misijose Malyje ir Afganistane. Apskritai „Leopard 2A7+” – tai didelio našumo tankas, sukurtas taip, kad puikiai veiktų įvairiose kovinėse situacijose.
„Leopard 2A7+” tankas
Istoriniai tankai
Tankų pasaulis yra platus ir įvairus, jų modeliai sukurti konkretiems mūšio lauko poreikiams tenkinti. Kiekvienas tankas turi savų privalumų ir savybių, o geriausio tanko pasirinkimas priklausys nuo operacinių ir taktinių reikalavimų. ⚔️
Inžinieriai ir konstruktoriai visame pasaulyje varžosi tarpusavyje, kad sukurtų vis galingesnius karinius variklius, galinčius įveikti šiuolaikinio mūšio lauko iššūkius. Šiame geriausių tankų reitinge pabrėžiamas jų sudėtingumas ir nuolatinė įtaka ginkluotų konfliktų ateičiai.
Kiekvienas iš šių kovinių variklių įkūnija sudėtingą technologiją ir atspindi nuolatinę karinės istorijos raidą. Jų įtaka praeities ir dabarties mūšių laukuose neabejotina, o jų, kaip stiprybės ir atsparumo simbolių, vaidmuo išlieka neabejotinas.
O jūs, kuris tankas jums padarė didžiausią įspūdį? Kokius kriterijus laikote svarbiausiais renkantis geriausią kovinį tanką? Pasidalykite su mumis savo mintimis ir nuomonėmis žemiau esančiuose komentaruose!