Aras : Graikų karo dievas

Graikų mitologija – tai pasakojimų apie senovės Graikijos dievus, deives, herojus, būtybes ir ritualus rinkinys. Tarp populiariausių vyriškųjų dievybių yra Dzeusas, Poseidonas ir Apolonas. Iš graikų deivių garsėja Afroditė, Hera ir Atėnė.

Šiame straipsnyje apžvelgsime Aresą, graikų karo dievą. Personažą, kurio bijojo daugelis būtybių dėl jo pašėlusio kovų alkio. Kodėl Aresas toks nemėgstamas dievų ir graikų? Koks jo vaidmuo graikų mitologijoje? Ką simbolizuoja Arėjas? Tai tik keletas klausimų, į kuriuos atsakysime šiame straipsnyje.

Graikų mitologijoje Arėjas yra karo, kovos troškulio ir vyriškumo dievas. Dzeuso ir Heros sūnus, jis yra viena iš dvylikos Olimpo dievybių. Aras įkūnija barbariškiausius karo aspektus, tokius kaip žiaurumas ir žudynės, taip pat emocijas, skatinančias smurtą, įniršį ir neapykantą. Jis valdo mūšių laukus ir kariuomenes.

Aresas atlieka palyginti mažą vaidmenį graikų mitologijoje, vaizduojamoje literatūriniuose pasakojimuose, nepaisant užuominų apie daugybę jo romanų ir gausius palikuonis. Aresas yra nemenkas karvedys, tiesa, gerokai neįvertintas, bet visiškai vertas pasidomėti. Nieko nelaukdami sužinokime daugiau apie šį garsųjį graikų mitologijos personažą!

Spartiečių šalmo žiedas

Vardas Aresas

Vardas Aresas Etimologija yra kilęs tiesiogiai iš graikų kalbos žodžio „Aresas„.b>arē” („ἀρή”- senovės graikų kalba), kuris reiškia „maras„, „piktžolė„, „piktžolė„, „prievarta” arba „imprievarta„. Teigiama, kad šis žodis kilęs iš protoindoeuropiečių *M̥rēs, tikėtinos romėniškojo ir lotyniškojo pavadinimo „Marsas” šaknies, reiškiančios „batas” arba „karas„. ⚔️

Seniausia paliudyta vardo forma yra mikėnų graikų kalbos a-re, a-re, užrašyta linijiniu silabiniu B raštu. Būdvardinis epitetas Areios dažnai būdavo pridedamas prie dievų ir deivių vardų, kai jie dalyvaudavo kare: „Zeus Areios„, „Atena Areia„, net „Afroditė Areia„.

Arės etimologija

Artwork by Smoky Gray on ArtStation

Iš šio žodžio taip pat kilęs sanskrito kalbos žodis irasya., reiškiančio „bloga valia„, ir jis išliko iki šių dienų tokiuose angliškuose žodžiuose kaip „ire” ir „irate„. Homero Iliadoje žodis ares vartojamas kaip bendrinis daiktavardis, sinonimiškas žodžiui „bajoras„.

Kas yra dievas Aresas?

Aresas yra Zeuso ir Heros, Olimpo dievų karaliaus ir karalienės, sūnus. Arėjas yra graikų karo dievas, viena iš dvylikos Olimpo dievybių. Jo seserys buvo Hebė, dievų ir deivių taurininkė, ir Ilitija, motinystės, gimdymo ir akušerių deivė.

    • Vardas: Arėjas (senovės graikų kalba Ἄρης / Árēs)
    • Tėvas: Dzeusas
    • Motina : Hera
    • Mylėtojas: (Aresas taip pat turėjo daugybę meilužių)
    • Vaikai: Afroditė (Aresas taip pat turėjo daugybę meilužių)
    • : Deimosas, Fobas, Harmonija ir daugybė kitų palikuonių
    • Broliai ir seserys : Ilitija, Hebė, Atėnė, Apolonas, Artemidė, Hermis, Dionisas, Hefaistas ir daugelis kitų.
    • Pagrindinė funkcija: karo dievas
    • Gyvenamoji vieta: Olimpo kalnas, Trakija, Makedonija, Tėbai, Sparta, Magnė
    • Simboliai: kalavijas, ietis, skydas, šalmas, vežimas
    • Dvasinis gyvūnas: Šuo, šernas, grifas, gyvatė
    • Epitetai: Miestų naikintojas, nepasotinamas karas, gynybinių sienų puolėjas, skydų naikintojas, žmonių rykštė

    Kas yra dievas Aras?

    Stefano Kopinskio, Аntono Smaznovo ir Nikolajaus Eliaso kūrinys ArtStation

    Pasakojama, kad Aresas, kaip ir dauguma graikų vyriškosios lyties dievybių, turėjo daug meilužių, taip pat daug vaikų. Jis turėjo ilgą ir turiningą romaną su deive Afrodite. Kartu jie pagimdė daug svarbių personažų, tarp jų Deimosą, siaubo ir baimės dievą, ir Fobą, baimės dievą. Abu dievai tarnavo kaip Arėjo padėjėjai ir lydėdavo jį mūšyje ant jo kovos vežimo.

    Ką simbolizuoja dievas Arėjas?

    Griežų dievas Aresas, priešingai nei Atėnė, simbolizuoja tik destruktyviąją karo pusę. Aresas paprastai įkūnija prievartą ir brutalumą gryniausiu pavidalu. Jo nemyli nei dievai, nei žmonės. Išskyrus deivę Afroditę, kuri jam pagimdė daug nesantuokinių vaikų.

    Dažnai vaizduojamas kaip karo dievas par excellence, Aresas tradiciškai simbolizuoja tą brutaliausią, žvėriškiausią, žvėriškiausią ir nevaldomą kovos aspektą. Kita vertus, jos kolegė Atėnė simbolizavo strateginius ir taktinius karinio konflikto aspektus.

    Dievo Areso simbolis

    Manelio Ragno ir Mikelio Eatougo kūrinys ArtStation

    Aresas taip pat įkūnija kovinę dvasią ir kraujo trokštančią karo aistrą. Dažnai vaizduojamas mūšyje, dėl savo impulsyvumo, temperamento ir noro sukelti chaosą Arėjas buvo mažiausiai mėgstamas iš olimpinių dievybių.

    Nors Arėjas buvo plačiai pripažįstamas dievas, juo buvo bjauriai žavimasi. Graikai dažnai teigė, kad jis buvo trakijas (Trakija – šiaurės Graikijos regionas, kuriame gyveno pagarsėję karingi žmonės), kad atsiribotų nuo graikų visuomenės ir vertybių. Areso nepopuliarumas rodo ne tik tai, kad graikai buvo pernelyg pripratę prie konfliktų, bet ir tai, kad jie nenorėjo švęsti jų destruktyvių tendencijų.

    Areso asmenybė

    Areso, kaip bailiaus, statusas visiškai priklauso nuo pasakojamos istorijos versijos. Aresas buvo laikomas vienu iš gražiausių ir gundančių dievų. Šią savybę atėniečiai ir spartiečiai jo charakteriui apibūdinti naudojo dviem visiškai skirtingais būdais:

    1. Atėnai Atėnai Areso grožį siejo su tuo, kad jis buvo bailus ir bėgdavo iš mūšio, vos tik jam iškildavo pavojus, palikdamas jo kurstomus žmones žūti kovoje už jį.
    2. Spartijai Areso grožį aiškino tuo, kad jis buvo toks išlavintas karys, kad jo bruožai išliko tobuli ir nepriekaištingi, niekas niekada nesugebėjo ant jo padaryti nė menkiausio įbrėžimo.

    Nepaisant šio ryškaus prieštaravimo tarp žavėtojų ir atmestojų, dėl visų kitų Arėjo aspektų sutariama, tačiau į juos žvelgiama visiškai skirtingais aspektais – ar tai būtų susižavėjimo vertos savybės, ar paprasčiausios keistenybės, ar gilus žiaurumas.

    Arès asmenybė

    Oliverio Miulerio (Oliver Müller) kūrinys ArtStation

    Aresas buvo itin sadistiška asmenybė, mėgstanti smurtą ir į naikinimą žiūrinti kaip į viską – nuo grožio iki linksmumo. Nepaisant to, kad buvo sadistiškas sangvinikas ir pavojingas, iš tikrųjų Arėjas buvo simpatiškas tėvas, stengęsis būti savo vaikams tuo, kuo Zėjus nebuvo jam pačiam. Jis juos ir mylėjo, ir apsaugojo.

    Aresas nuėjo taip toli, kad nužudė Poseidono sūnų, Halirrhotijų, kuris bandė prievartauti jo dukterį Alcipą. Jo sūnūs, Fobas ir Deimonas, ėmėsi pareigos priversti tėvą didžiuotis, sėdami chaosą, kai tik tai buvo įmanoma, ir šiuos veiksmus labai vertino Arėjas.

    Kokios yra dievo Arėjo galios?

    Aresas buvo karo dievas, o jo galia buvo susijusi su fizika ir stiprumu. Jis dažnai buvo siejamas su ugnimi ir buvo laikomas karių dievybe, meistriškai valdančia ginklus. Būdamas karo dievas, jis buvo puikus kovotojas mūšyje, tačiau taip pat buvo didelio kraujo praliejimo ir didelio chaoso priežastis visur, kur tik nueidavo.

    Būdamas karo dievas, Arėjas buvo žiaurumo ir prievartos, kuri viešpatavo aukščiausioje vietoje, liudininkas. Jo techniniai kovos įgūdžiai buvo neprilygstami, tačiau tai neapėmė taktikos – šio aspekto Atėnė primygtinai reikalavo, o jis jį ignoravo, teikdamas pirmenybę brutaliai jėgai ir asmeniniam meistriškumui mūšyje. Arei nerūpėjo, kas laimės, jis tik norėjo, kad žmonės kovotų ir žudytų vienas kitą. ☠️

    Areso dievo galia<

    Reso Klarko (Reece Clark) kūrinys ArtStation

    Aresas vaizduojamas kaip vienas fiziškai stipriausių dievų./b>, bent jau iš antrosios olimpiečių kartos, nes tokie dievai kaip Dzeusas ir Poseidonas yra daug stipresni už savo vaikus. Aresas nuolat jodinėjo su Eris, nesantaikos deive, šalia savęs.

    Aresas dievino Eris, nes vien jos buvimas išprovokuodavo smulkius kivirčus, įnirtingus sutarimus ir skiria priešus. Aresas kurstydavo šiuos kivirčus, kol jie pasiekdavo žudikišką įkarštį. Tai buvo standartinis Arėjo karo sėklų sėjimo procesas: Eris sukurdavo pagrindinį susiskaldymą, tada nesutarimų eskalavimas peraugdavo į visišką karą. ⚔️

    Kokie yra Arėjo atributai?

    Pagrindinis Arėjo atributas yra jo kario šalmas. Net buitinėse scenose, pavyzdžiui, dievų šventėse, jis buvo vaizduojamas su šalmu arba su juo. Kiti dievo Arėjo atributai buvo skydas, kalavijas ir kartais kalavijas su makštimi. Jo skydas dažnai būdavo puošiamas emblemomis, būdingomis ne pačiam karo dievui, o senovės menininkams. ️

    Aresas paprastai būdavo apsirengęs kaip standartinis graikų karys su karšta tunika, plastronu, šalmu ir sandalais. Krūtinės liemenė dažnai būdavo praleidžiama, o vietoj jos būdavo dėvima paprasta tunika, kartais jis būdavo vaizduojamas nuogas, išskyrus šalmą ir skydą. Senovės graikų mene Arėją gali būti gana sunku atpažinti, nes jis mažai kuo skiriasi nuo kitų karių figūrų.

    Aresas karo dievo atributai

    Irnyo kūrinys ArtStation

    In menas, Aresas paprastai vaizduojamas su šalmu, skryniu ir kalaviju arba kalaviju. Jis važiuoja keturių žirgų karieta, o jį lydi šunys arba vautoriai. Kartais šalia jo taip pat vaizduojami jo sūnūs Deimosas ir Fobas.

    Aresas graikų mitologijoje

    Įkūnija įniršį, terorizmą ir piktumą.b>prievartą, Aresas yra impulsyvi graikų mitologijos dievybė, kuri mūšyje dažnai atsiduria nuošalyje. Kur kas sėkmingesni buvo jo romantiniai žygdarbiai, o garsiausias jo romanas su Afrodite. Jo atitikmuo norvegų mitologijoje yra Karo dievas Týr.

    Tačiau Aresas buvo graikų karo dievas, tiksliau mūšio dvasia. Jis įkūnijo žiauraus karo ir žudynių siaubą. Arėjas niekada nebuvo labai populiarus, o jo kultas senovės Graikijoje nebuvo plačiai paplitęs.

    Aresas graikų mitologijoje

    Artwork by Magerram Zeynalov on ArtStation

    Didžiajai daliai graikų, kurie pirmenybę teikė ramybei, o ne agresijai, Aresas buvo įspėjimas apie nevaldomos aistros ir neapgalvotų veiksmų pavojų. Įdomu tai, kad paskui Arėją sekė Spartiatai ir Tebanai – kariai, garsėjantys ne tik savo meistriškumu ir agresija, bet ir karo šlovinimu. ⚔️

    Mitai, kuriuose pasirodo Aresas, yra reti. Konfrontacijose, kaip ir meilės nuotykiuose, jis ne visada būna geriausios formos. Aresas neabejotinai buvo puikus kovotojas, tačiau jo karštakošiškumas ir nevaldomas impulsyvumas neišgelbėdavo jo nuo sužeidimų ir pralaimėjimų.

    Kadmosas ir Tėbų įkūrimas

    Tebų įkūrimo mite Aresas atlieka svarbų vaidmenį.Aresas užima svarbią vietą, nes jis yra drakono šventojo šaltinio tėvas, kurį nužudė Kadmosas. Kadmosas, Atėnės išmintingai patariamas, ištraukė žvėriui dantis, o paskui juos išbarstė ant žemės.

    Iš to kilo „Spartoidai” (pasėti vyrai), kurie žinomi kaip Spartoidų protėviai. Atvykęs į ginkluotą pasaulį, išsigandęs Kadmosas metė į juos akmenį. Manydami, kad kiekvieną iš jų puola kitas, jie susigrūmė tarpusavyje ir liko gyvi tik penki:

    • Echionas (senovės graikų kalba Ἐχίων / Ekhίôn, „gyvatės sūnus”)
    • Oudajus (sen. gr. Οὐδαῖος / Oudaĩos, „iš žemės”)
    • Chthonios (sen. gr. Χθονίος / Khthoníos, „skverbiantis į požemius”)
    • Hypérénor (sen. gr. Ὑπερήνωρ / Uperếnôr, „antžmogis”)
    • Péloros ((sen. gr. Πέλωρος / Pelôros, „monstriškos didybės”)

    Vėliau jie padėjo Kadmosui įkurti Tebus. Vėliau spartiečiai įvardijo Tėbus. Kad atsilygintų už drakono nužudymą, Kadmosas aštuonerius metus turėjo tarnauti karo dievui Arėjui. Kaip geros valios ženklą Kadmosas vedė Harmoniją, Arėjo ir Afroditės dukterį.

    Taip Kadmosas greitai įkūrė Tėbus. Tebų miestas dominavo didžiulėje ir derlingoje Beotijos lygumoje, kuri taip pat tarnavo kaip mūšių laukas. Graikų filosofas Plutarchas pasakoja, kad lyguma kadaise buvo apibūdinta kaip „Arėjo šokių aikštelė”.

    Kamufliažiniai marškinėliai

    Aresas ir Trojos karas

    Per Trojos karąveržlus, kaprizingas ir karingas Aresas pakaitomis kariavo už ir prieš Achėjų, graikų koaliciją, kuri įsiveržė į Troją ir ją apgulė. Galiausiai Arėjas, Afroditės įtikintas palaikyti jos reikalą, palaikydavo trojiečius.

    Kai Arėjas gynė trojėnus, jis susidūrė su Atėne, kuri kovojo achajų pusėje. Jų kovos metu Atėnei pavyko apsvaiginti Arėją metant akmenis. Vėliau konflikto metu Atėnė mirtingąjį Diomedą, Argo karalių, apdovanos antgamtine jėga ir drąsa. Diomedas pasinaudos šiomis galiomis ir rimtai sužeis dievą Arėją, kad šis pasitrauktų.

    Aresas Atėnė ir Afroditė

    Artwork by GENZOMAN on DeviantArt

    Aresas ir Afroditė

    Kaip ir apie kitus dievus ir deives, daugelis pasakojimų apie <.b>Areso dėmesio centre – jo romantiški nuotykiai, ypač jo santykiai su Afrodite. Ilgainiui Arėjas ėmė įsimylėti Afroditę, kuri buvo ištekėjusi už amatų dievo Hefaisto.

    Vieną dieną saulės dievas Helijas atsitiktinai pastebėjo, kaip Arėjas ir Afroditė mylisi Hefaisto lovoje. Heliosas greitai pranešė apie tai Hefaistui, ir Afroditės vyras netrukus sugalvojo gudrybę, kaip įvilioti abu įsimylėjėlius į spąstus.

    Afroditė ir Arėjas

    Artwork by Stefan Kopinski and Elena Turtle on DeviantArt

    Savo didžiuliu meistriškumu Hefaistas pagamino siuvinį iš tokios plonos medžiagos, kad jis buvo beveik nematomas, ir padėjo jį į savo lovą. Kitą kartą, kai Arėjas ir Afroditė pasinaudojo vienas kitu, Hefaistas paspendė savo spąstus ir pagavo juos veikiant. ️

    Hefaistas pakvietė visas greikų panteono dievybes pasižiūrėti, ką rado. Nors deivės atsisakė, motyvuodamos kuklumu, vyriškosios lyties dievai nekantriai dalyvavo scenoje ir nuoširdžiai juokėsi, kai pamatė, ką Hefaistas jiems parodė. Poseidonas užjautė pažeminto Arėjo likimą ir maldavo Hefaisto jį išlaisvinti.

    Kaip pasakojama „Odisėjoje„: „Galingasis Hefaistas atlaisvino saitus, ir abu, išsilaisvinę iš tokio stipraus ryšio, iškart pakilo. Aresas iškeliavo į Trakiją, o ji, Afroditė, mėgstanti juoką, iškeliavo į Kiprą, į Pafą, kur yra jos valdos ir kvepiantis altorius”. Vis dėlto paskutinis juokas būtų atitekęs Arei, nes Afroditė būtų pagimdžiusi jam daug vaikų.

    Aresas ir Afroditė

    Artwork by ZippyGuitar on DeviantArt

    Aresas ir Afroditė susilaukė palikuonių su netikėtomis savybėmis. Tarp šių vaikų buvo Adrastė (gėrio ir blogio pusiausvyros deivė), Harmonija (harmonijos ir taikos deivė) ir dievybės, žinomos kaip Erotai – sparnuotos dievybės, siejamos su meile ir erotika.

    Šios dievybės buvo Erosas (meilės ir kūrybinės galios dievas), Anterosas (abipusės meilės dievas), Himeros (meilės troškimo dievas, kurio vardas reiškė „nevaldomas troškimas”) ir Pothos (pavydo ir kūniško geismo dievas). Areso ir Afroditės vaikai atstovavo idėjai, kad erotika kyla iš meilės ir žalio aistringo smurto derinio.

    Kiti Arėjo vaikai buvo Mygdonas ir Edonas, abu gimę iš Kaliopės, epinės poezijos mūzos. Su Otere, amazonių karaliene, Arėjas susilaukė Antiopės, Melanipės, Pentezilėjos ir Hipolito. Aresas taip pat susilaukė pergalės deivės Nikės ir žudiko Kiknoso.

    Aresas prieš Heraklį (mitologija)

    Kitame mite matome, kad karo dievas Aresas susiduria su pusdieviu Herkuliu. Istorija prasideda Makedonijoje, kur gyvena Kiknosas, Arėjo sūnus, kraujo ištroškęs ir žiaurus žmogus, kuris užpuldinėdavo keliautojus, keliaujančius į Delfų šventyklą. Jis vogdavo dievui Apolonui skirtas aukas, paskui iš aukų kaukolių ir kaulų statydavo šventyklą savo tėvo Arėjo garbei. ☠️

    Apolono siųstas Herkulesas viename mūšyje nužudė Kiknosą, o tai sukėlė Areso pyktį. Įsiutęs karo dievas ketino nužudyti Heraklį, kol prieš jį pasirodė Atėnė ir paragino jį suvaldyti pyktį bei nutraukti kovą. Aresas, nenorėdamas klausyti, sviedžia ietį į Heraklį, bet Atėnė ją atremia. ️

    Tuomet Arėjas išsitraukia kalaviją ir šoka į Herkulesą, kuris, pamatęs atsivėrusią galimybę, smeigia ietį Arėjui į šlaunį ir iš skausmo parverčia dievą ant žemės. Areso sūnūs dvyniai, Fobas ir Deimosas, pasirodo, kad išgelbėtų ir grąžintų Aresą į Olimpo kalną. ️ Kitoje versijoje pats Zėjus savo žaibais atskiria Atėnę ir Arą. ⚡

    Dzeusas Atėnė Aresas

    Stefano Kopinskio kūrinys ArtStation

    Nepaisydamas savo sūnaus Kiknoso smurtinio charakterio, Aresas jį mylėjo. Graikams, kurie sugėrė šiuos pasakojimus apie gėdingus Arėjo pralaimėjimus, pamoka buvo akivaizdi: Atėnės apskaičiuota strategija visada nugalėdavo aklą Arėjo įniršį.

    Aresas ir milžinai

    Šis mitas atskleidžia dievų santykius su kitų rasių būtybėmis, galingomis ir dieviškomis. Vieną dieną Aresą pagrobė Alodės, Otosas ir Žmogus.Efialtas, milžinai, kurie buvo Poseidono ir Ifimedijos sūnūs. Supykę dėl milžinų pralaimėjimo Titanomachijoje, Otosas ir Efialtas, pasiųsti Gajos, suplanavo kerštą Olimpo dievams.

    Jie planavo pagrobti Artemidę ir Herą, tačiau nusprendė, kad pirmiausia iš akiračio turi ištrinti Aresą. Netrukus milžinai jį pagavo ir įkišo į bronzinį indą, kuriame jis išbuvo uždarytas ištisus Mėnulio metus (trylika mėnesių).

    Arès Héra Hermès Artémis

    Artwork by NinjArt1st on DeviantArt

    Atsitiktinai, Hermes sužinojo apie Arėjo likimą per Eriboėją, milžinų auklę, kuri užjautė Arėją ir įspėjo Artemidę. Deivė nedelsdama pasisiūlė Efialtui mainais į Areso išlaisvinimą, taip sukeldama Oto pavydą.

    Galiausiai milžinai nusprendė nužudyti Artemidę, tačiau jiems užtempiant lankus deivė įgavo elnio pavidalą ir įsiterpė tarp jų. Kilus sumaiščiai, milžinai visiškai nepastebėjo elnio ir galiausiai nušovė vienas kitą. Ir vėl gudrumas nugalėjo jėgą ir pyktį. Peržiūrėti daugiau paveikslėlių

    Aresas populiariojoje kultūroje

    Pastaraisiais metais Aresas atgimė populiariojoje kultūroje. Nors jis išlaikė didžiąją dalį savo karingos prigimties, jis taip pat buvo iš naujo įsivaizduojamas kaip blogas personažas, siekiantis grėsmingų tikslų.

    Aresas užima svarbią vietą „God of War” vaizdo žaidimų serijoje. Pirmojoje serijos dalyje Arėjas buvo pagrindinis antagonistas ir galutinis bosas. Žaidimo istorijoje Arėjas puldinėdavo Atėnus, kol Kratas, jo buvęs protežė, ateidavo gelbėti miesto. ⚔️

    Be pasirodymo Disnėjaus filme Herkulesas, Aresas atliko svarbų vaidmenį televizijos serialuose Xena, karžygė ir Herkulesas: legendinės kelionės. Abiejuose serialuose Arėjo personažą vaidino Kevinas Todas Smitas. Aresas taip pat yra vienas iš pagrindinių piktadarių Riko Riordano (Rick Riordan) parašytoje knygų serijoje „Persis Džeksonas ir olimpiečiai” (Percy Jackson and the Olympians).

    Galiausiai Arėjas pasirodė kaip pagrindinis antagonistas populiariame filme „Stebuklinga moteris” (2017 m.), kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Gal Gadot, vaidinanti amazonę Dianą, ir Davidas Thewlis, vaidinantis Arėją / Patriką Morganą. Filme Arėjas buvo piktadariškas personažas, kuris įtikinėjo žmones atlikti siaubingus veiksmus. Jo, kaip užkulisiuose dirbančio intriganto, įvaizdis gerokai skyrėsi nuo ankstesnio jo, kaip impulsyvaus, nesuvaržyto kovotojo, vaidmens.

    Spartos apyrankė

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *