TOP 12 karo dievai

Ar norite sužinoti apie pagrindinius karo dievus? Susipažinti su jų istorijomis ir mitais? Sužinoti apie jų mitologinę kilmę? Sužinoti apie jų nuostabius poelgius ir žygdarbius? Sužinoti, ką jie įkūnija ir atstovauja skirtingose kultūrose, ir dar daugiau?

Mėgstantys legendas ir dievybes, šiandien imsimės įdomios temos – karo dievų. Daugelyje istorijų aprašomi ir atgaivinami epiniai mūšiai, kuriuose dalyvauja šie neįsivaizduojamų savybių turintys dievai ir deivės.

Karo dievas – tai dieviška būtybė, turinti antgamtinių gebėjimų, glaudžiai ar tolimais ryšiais susijusi su mūšio lauku. Dažnai garbinamos iš baimės ar meilės, šios galingos dievybės šaukiamos, kad suteiktų pranašumą mūšyje. Jos simbolizuoja jėgą, valdžią ir pergalę.

Šių įvairių karo dievybių reikšmės skiriasi priklausomai nuo folkloro ir tikėjimų, su kuriais jos siejamos. Nedelsdami sužinokime, kokia istorija slypi už šių pasakiškų simbolių ir jų nuostabios egzistencijos.

Pantalons cargo

12. Šango: Afrikos karo dievas

Šango, dar žinomas kaip Chango, yra Afrikos karo, žaibo, griaustinio ir ugnies dievas. Išlikęs tarp populiariausių orišų (afrikietiškų dievybių), jo garbei Afrikoje, Pietų ir Lotynų Amerikoje vis dar rengiamos tradicinės apeigos. Šango yra dominuojanti figūra, esanti keliose Nigerijos ir Benino religijose. ⚡

Šis Jorubų panteono dievas (Afrikos etninė grupė) pasižymėjo labai azartišku, net tironišku temperamentu, tačiau kartu buvo ir dosnus. Ugnis ir žaibas – tai gamtos stichijos, apibūdinančios Šango. Dvigubas jo kirvis, vadinamas ošė, yra labiausiai jį reprezentuojantis simbolinis objektas. Dievo Šango skulptūrose dažnai vaizduojamas iš viršugalvio kyšantis oshe, reiškiantis, kad karas ir priešų žudymas yra pagrindinės jo savybės.

Afrikos karo dievas

Shango – Amelijos Tan, hiran pieris ir Kindred Styles kūrinys ArtStation

11. Skanda: hinduistų karo dievas

Skanda, dar žinomas kaip Karttikėja arba Kumara, yra hinduistų karo dievas. Aukščiausiojo dievo Šivos ir deivės Parvati sūnus Skanda yra globėjiška dievybė, labai populiari Pietų Indijoje. Legenda byloja, kad jis buvo pradėtas vadovauti dieviškajai kariuomenei prieš demonus.

Skanda, karo dievas ir dievų kariuomenės generolas, garsėjo stiprumu ir nepaprastais sugebėjimais. Jis buvo tobulumo įsikūnijimas, nepaprastai drąsus, protingas ir puikiai įvaldęs karo meną, jis tapo vyriausiuoju devų (induistų dievybių) vadu. ⚔️

Skanda vienoje rankoje laiko ietį, o kita ranka visada laimina bhaktus. Jo žirgas – pavasiras , pamaldus paukštis, kuris kojomis laiko gyvatę , simbolizuojančią žmonių ego ir troškimus. Povas simbolizuoja žalingų įpročių naikinimą ir juslinių troškimų nugalėjimą. Taigi Skandos simboliniai vaizdiniai nurodo kelią, kaip pasiekti gyvenimo tobulumą.

Induistų karo dievas

Skanda – A. Geringer

Shadanana, kitas Skandos vardas, reiškia „šešiagalvis” ir reiškia penkis pojūčius bei protą. Jo šešios galvos iliustruoja dorybes, kurios leidžia jam vienu metu stebėti visas kryptis – tai svarbus gebėjimas, užtikrinantis, kad jis gali veiksmingai atremti bet kokius jam suduodamus smūgius.

  • Žirgas, ant kurio jodinėja Skanda, yra povas, vardu Paravani.
  • Manyta, kad Skanda yra vienas gražiausių ir viliojančių dievų.
  • Pradžioje hinduistų dievas Skanda apsireiškė turėdamas vienintelį tikslą – nužudyti asurą, vardu Tarakasura.

10. Tumatauenga: maorių karo dievas

Maorių mitologijoje Tumatauenga yra maorių karo ir žmonių veiklos, susijusios su maistu, dievas. Kaip su karo dievu su juo elgiamasi su didžiausia pagarba ir baime. Per karo apeigas maoriai jį kviesdavo prisijungti prie jų mūšio lauke.

Sukūrimo legendoje pasakojama, kad visi Rangi ir Papa, dangaus tėvo ir žemės motinos, vaikai, glaudžiai įsispraudę tarp savo tėvų kūnų, buvo priversti be galo ilgai šliaužioti tamsoje. Tumatauenga pasiūlė savo broliams nužudyti tėvus, kad į pasaulį patektų šviesa, o Tāne Mahuta, miškų dievas, vietoj to pasiūlė juos atskirti.

Tumatauengos veiksmai turėjo įtakos maorių gyvenimo būdui, nes jis kariavo prieš savo brolius. Maoriai, išpildę ritualus, galėjo gaudyti žuvis , auginti kumarą (saldžiąsias bulves) , kirsti medieną savo waka (žemsiurbė kanoją) ir apskritai naudoti pasaulio gamtos išteklius.

Tūmatauenga

Tūmatauenga – Maui-Empire on DeviantArt kūrinys

Naujosios Zelandijos kariuomenės pavadinimas maorių kalba, Ngāti Tūmatauenga, įkvėpė dievas Tumatauenga ir reiškia „karo dievo gentis„. Visi kariai laikomi priklausančiais tai pačiai „iwi” (genčiai / klanui), globojamai maorių dievybės, nepriklausomai nuo jų rasinio paveldo.

  • Tumatauenga, jauniausias iš brolių ir seserų, susidūrė su savo broliu Tawhiriu, pardavimų ir audrų dievu, kuris nepritarė tėvų išsiskyrimui.
  • Tumatauenga, savo ruožtu įsiutęs, kad vienintelis atsispyrė Tavhirio rūstybei, užsimojo atkeršyti brolių vaikams.

    ³

    Jis suprojektavo tinklus ir kablius žuvims, Tongaroa vaikams, gaudyti; jis iškasė iš žemės Haumijos ir Rongo vaikus; sukūrė spąstus miško paukščiams gaudyti ir suvalgyti

9. Montou: egiptiečių karo dievas

Egiptiečių mitologijoje Montou yra karo dievas. Daugiausia garbintas Tėbų nomoje Hermonto, Medamude, Tode ir Karnake, jis buvo siejamas su saulės ir sakalo dievo kultu. Jo vardas reiškia klajoklį, o jo dvasinis gyvūnas, be sakalų, buvo šventasis bulius Bukis.

Pagal senovės egiptiečių tikėjimus Montou įkūnijo Ra dievo Ra saulės spindulių deginantį poveikį. Prilygintas savo griaunamajai galiai, jis buvo pripažintas kariu, vėliau – karo dievu. Jis kovojo su chaoso jėgomis ir įkvėpė savo tautą neįtikėtiniems karo žygdarbiams.

Dievo Montu išvaizda buvo vaizduojama kaip vyras jautuvo galva, dėvintis dviejų plunksnų karūną, kurią puošė dvigubas uraeusas (šokanti kobra) ir saulės diskas. Jo kultas buvo įkurtas Tebuose vienuoliktosios Egipto dinastijos laikais, kur jam buvo suteiktas epitetas „Tėbų valdovas”. Buvo sakoma, kad jis atstovauja griaunamajai saulės galiai. ☀️

Dieu Montou<

Montou – saiyanhajime on DeviantArt

  • Tais laikais Tėbuose buvo įsikūręs karališkasis dvaras, o Montou tapo galingu valstybės dievu, siejamu su faraonu.
  • Egiptiečiai tikėjo, kad Montu apsireiškė kaip baltas bulius juodu snukiu, vardu Bukhis.
  • Montou buvo laimingo šeimyninio gyvenimo garantas, užtikrinantis, kad kiekviena šalis laikytųsi savo įsipareigojimų, ir kartą ir visiems laikams smerkiantis neištikimybę.

8. Huitzilopochtli: actekų karo dievas

Huitzilopochtli yra Azteko karo dievas ir kartu su lietaus dievu Tlaloku yra viena svarbiausių meksikiečių imperijos dievybių. Jis laikomas actekų sostinės Tenočtitlano globėju, siejamas su auksu, kariais ir valdovais. Jo nahualas arba gyvūno dvasia yra kolibri.

Išvertus pažodžiui, Huitzilopochtli vardas reiškė „levasis kolibris„. Tačiau dauguma šiuolaikinių mokslininkų ginčija šį vertimą, pažymėdami, kad actekų kartografinėje tradicijoje pietūs buvo vaizduojami kairėje pusėje. Kadangi kolibriai buvo laikomi reinkarnuotais kariais, numanoma vardo reikšmė buvo pakeista į „reinkarnuotas pietų karių dievas”.

Huitzilopochtli buvo laikomas labai galingu kariu, kuris valdė skydą, karo strėles ir Xiuhcoatl (į žaibą panašią ugnies gyvatę) kaip ietį. Nepaisant jo įspūdingų kovinių sugebėjimų, actekai tikėjo, kad jį galima nugalėti. Legendos teigė, kad karo dievas vieną dieną suras jam lygiavertį priešininką ir jo žlugimas reikš actekų imperijos pabaigą.

Actekų dievas Huitzilopochtli

Huitzilopochtli – Enrique Meza meno kūrinys ArtStation

Dievas Huitzilopochtli atliko svarbų vaidmenį kuriant actekų tautos kosmogoniją. Jam buvo skirta pusė Templo Mayor, pagrindinės šventyklos Tenočtitlane (senovės sostinėje). Ji tarnavo kaip Huitzilopochtli aukojimo aukuras, joje paprastai buvo atliekami ritualai ir aukojimai.

  • Huitzilopochtli simbolizavo saulę, karą, jaunystę ir užkariavimus.
  • Huitzilopochtli garbei reguliariai buvo atliekamos didelės žmonių aukos.
  • Borbonikos kodekse Huitzilopochtli nešioja gyvatės formos ginklą, vadinamą Xiuhcoatl, skydą ir kolibrio galvą imituojantį galvos apdangalą.

7. Toutatis: galų karo dievas

Galų mitologijoje Teutatis, geriau žinomas šiuolaikiniu vardu Toutatis, yra galų karo dievas. Jis yra vienas iš trijų keltų/galų dievų, kuriuos I mūsų eros amžiuje paminėjo romėnų poetas Lukanas, kiti du – Esus ir Taranis. Remiantis jo vardo etimologija, jis buvo laikomas globėjiška būtybe, prisiėmusia gentainių gynėjo vaidmenį.

Senovės Galijoje ir Britanijoje buvo garbinamas galų dievas Toutatis. Jį pasotindavo mūšio lauke aukų krauju. Toutatis teisdavo mirusiuosius ir suteikdavo jiems reinkarnaciją, kurios jie nusipelnė, o dar geriau – leisdavo jiems amžinai gyventi mitologinėje Avalono saloje.

Toutatisui aukojamos aukos būdavo nužudomos panardinant jas žemyn galva į kubilą, pripildytą nenustatyto skysčio, kuris galėjo būti hidromelis – keltų ir galų mėgstamas gėrimas. Keltų dievas Toutatis buvo tapatinamas su romėnų dievu Marsu. Šiandien Toutatis geriausiai atpažįstamas iš galų kalbos posakio „Par Toutatis!”, sukurto Goscinny ir Uderzo komiksui Astérix. ✏️

Toutatis karo dievas

Toutatis – Lucius Blacklung kūrinys ArtStation

  • Dievas Toutatis įvairiose skulptūrose vaizduojamas kaip šernas.
  • Vardas Toutatis reiškia „genties tėvas”, kurios vienybei ir harmonijai jis atstovavo.
  • Kaip ir daugumai galų dievų, Toutatisui buvo aukojami žmonės.
  • Toutatis turėjo savo vardą (TOT) ant daugybės senovinių artefaktų tiek romėnų Britanijoje, tiek Galijoje.

6. Guan Yu: kinų karo dievas

Guan Yu, dar žinomas kaip Guan Gong ir Lord Guan, buvo kinų karinis generolas, kurio koviniai sugebėjimai buvo tokie nepaprasti, kad po mirties jis buvo sudievintas kaip karo dievas. Yra žinoma, kad jis tarnavo valdovo Liu Bei, Šu karalystės įkūrėjo, kurio ginklo broliu buvo kartu su Žang Fėjumi, valdymo metu.

Kaip generolas Guan Yu garsėjo stiprumu, drąsa ir ištikimybe savo vyrams. Kaip asmenybė jis buvo gerbiamas dėl savo garbės ir teisingumo. Guan Yu saugo tuos, kuriuos prižiūri, nuo ligų ir nelaimių, jis įkūnija sąžiningumą ir principingumą.

Kaip ir daugelis kinų dievų, Guan Yu nėra mitologinė figūra, jis yra istorinis personažas, gyvenęs Hanų dinastijos pabaigoje ir Trijų Kinijos karalysčių laikotarpio pradžioje. Nepaisant to, jis išlieka viena iš didžiausią įtaką kinų kultūrai padariusių asmenybių.

Guan Yu karo dievas

Guan Yu – Wen Bear kūrinys ArtStation

Šiais laikais jis laikomas karo ir ištikimybės dievu, todėl populiariojoje kultūroje jis yra daugybės adaptacijų objektas. Pirkliai dažnai turi jo statulą. Jo legenda tokia plačiai paplitusi, kad jį garbina ir teisėsaugos, ir nusikalstamos organizacijos.

  • Guan Yu ginklas vadinamas Guandao, tai buvo iš dvigubų ašmenų sudaryta avalynė.
  • Guan Yu patekdavo į Cao Cao nelaisvę ir tarnaudavo po jo vėliava. Jam tarnavęs ir atidavęs skolą, jis atgaus laisvę.
  • Guan Yu kartu su savo sūnumi Guan Ping buvo paimtas į nelaisvę ir nužudytas Sun Quan kariuomenės, tiksliau – Lu Mengo, per Fano apgultį.

5. Hačimanas: japonų karo dievas

Japonijos mitologijoje Hačimanas yra karo dievas, dieviškasis Japonijos, japonų tautos ir imperatoriaus rūmų globėjas. Jo vardas reiškia „aštuonių vėliavų dievas”, turint omenyje imperatorių Ōjin, su kuriuo jis sutapatinamas. Jį garbino Minamoto (Gendži) klanas ir dauguma samurajų.

Hačimaną, globėjišką karių dievą ir šaudymo iš lanko dievybę, garbino tiek valstiečiai, garbinę jį kaip žemdirbystės dievą, tiek žvejai, tikėjęsi, kad jis pripildys jų tinklus gausia žuvimi. Būdamas karo dievas, jis gynė Japoniją nuo jos priešų.

Pasak legendos, Hačimanas sutrukdė imperatoriaus Kubilajaus chano bandymams įsiveržti į mongolų Kiniją 1274 ir 1281 m. Iš tiesų jis esą išklausė savo pasekėjų maldas ir du kartus tarp Japonijos ir Azijos žemyno pasiuntė „kamikadzę” (dieviškąjį vėją), kad išsklaidytų priešo laivyną. Sąvoka „kamikadzė” tapo tokia garsi, kad per Antrąjį pasaulinį karą japonų naikintuvų pilotai šaukė žodį „kamikadzė”, kai savo lėktuvais rėžėsi į priešo laivus, paskutinį kartą bandydami apsaugoti Japoniją nuo invazijos.

Hačimano karo dievas

Hachimanas – Krzysztofo Porchowskio jaunesniojo kūrinys ArtStation

Legendos apie <.b>japonų dievą Hačimaną jungia elementus, paimtus iš šintoizmo ir budizmo. Jis laikomas bodhisatva ir šventyklų globėju. Hačimanas tebėra garbinamas tūkstančiuose abiejų tikėjimų šventyklų visoje Tekančios saulės šalyje, įskaitant Todaidži Naroje ir Hačimano šventyklą Kamakuros mieste. ⛩️

Aukščiau rasite daugiau faktų apie Hačimaną:

  • Pats Hačimanas simbolizuojamas balandžiu – savo dvasiniu gyvūnu ir paukščiu pasiuntiniu. ️
  • Hačimanui skirta daug kasmetinių festivalių ir ceremonijų, kurios švenčiamos iki šiol.
  • Kadangi katana yra tipiškas samurajų ginklas, Hačimaną simbolizuoja lankas ir strėlė, kurie yra tradiciniai japonų džentelmeno kario ginklai.

4. Týr: germanų karo dievas

Týr yra germanų karo ir teisingumo dievas. Pasak skandinavų pasakojimų, jis yra arba milžino Hymiro, arba Odino sūnus. Jis yra drąsus karys ir Aesirų narys. Mūšyje jis lemia pergalę. Be baimės ir nuolaidų jis atmeta bet kokias derybas ir bet kokia kaina priverčia nugalėti įstatymą. ⚖️

Pažymimas negausiai Poetinėje Eddoje ir Snorri Eddoje.kūriniuose, sudarančiuose šiauriečių mitologijos pagrindą, Tyras geriausiai žinomas dėl drąsos paaukoti savo ranką vilkui Fenrirui į burną, kad įgytų jo pasitikėjimą ir surištų jį grandine Gleipniru.

Skandinavijos ir (arba) germanų karo dievai, be kita ko, išsiskiria tuo, kad kiekvienas iš jų susijęs su tam tikru karo aspektu. Pavyzdžiui, Toras susijęs su žiauriomis fizinėmis kovomis, Odinas – su maginėmis ir psichologinėmis jėgomis, o Týras – su teisiniais sprendimais ir teisingumo principais, susijusiais su karu.

Týr karo dievas

Týr – Alesijos H. Valastro on ArtStation

Dievas Týr apibūdinamas kaip drąsus ir drąsus, jo autoritetas daro įtaką pergalei mūšyje. Kovingiems vyrams naudinga jo šauktis, nes jis išmintingas ir nesvyruoja. Toliau pateikiama daugiau informacijos apie Tyrą:

  • Tyras yra beveik toks pat stiprus kaip Toras.
  • Romėnai Tyrą tapatino su savo karo dievu Marsu.
  • Týr priima midų, mėsą ir kraują kaip aukas.
  • Ragnaröko legendose Týr ir Gramas, Helos (mirusiųjų pasaulio) sargybinis, žudo vienas kitą.

3. Odinas: vikingų karo dievas

Norvegų mitologijoje Odinas yra karo ir mirties dievas. Jis yra dievo Buro ir milžinės Bestlos sūnus, laikomas visagaliu vikingų dievybių ir žmonių tėvu. Jis viešpatauja Asgarde ir Valhaloje, kur pasitinka mūšio lauke žuvusius narsius karius. ⚔️

Mūšių metu Odinas vilkėdavo auksiniais šarvais ir šalmu. Jo vadovaujami bebaimiai kovotojai, vadinami „berserkeriais„, sekė paskui jį iki mirties. Pastarieji gali patekti į transo būseną, kurią išprovokuoja kovotojo gyvūno dvasia (lokio, vilko ar net šerno).

Iš savo sosto Hlidskjálf su žmona Frigga Odinas kontempliuodavo devynis pasaulius. Ieškodamas išminties ir žinių, jis paaukojo akį mainais į gurkšnį Mimiro šulinio. Dėl šių slaptų žinių jis devynias dienas ir naktis kabojo perdurtas savo paties ietimi prie Yggdrasilo.

Jis įgijo stebuklingų runų, kurios suteikė jam tokių galių kaip gydyti ligonius, malšinti audras, nukreipti ginklus prieš užpuolikus ir priversti moteris įsimylėti. Vėliau šias runas jis pasiūlė vyrams. Garsiausi jo sūnūs yra Baldras, Vidaras ir Toras, griaustinio dievas. ⚡

Karo dievas Odinas<

Odinas – Džonsono Tingo kūrinys ArtStation

Aukščiau rasite keletą vikingų dievui Odinui būdingų savybių :

  • Vikingų dievas Odinas yra išmintingiausias ir labiausiai gerbiamas iš visų skandinavų dievų.
  • Jo simboliniai atributai yra ietis Gungnir (niekada nepraleidžia taikinio) ir žiedas Draupnir.
  • Odiną dažnai lydi du varnai – Huginas ir Muninas bei du vilkai – Geri ir Freki.
  • Dievo Odino žirgas vadinamas Sleipniru, jis turi aukštas kojas ir gali keliauti per visus pasaulius, šuoliuodamas ore ir per jūrą.

Odino karoliai

2. Marsas: romėnų karo dievas

Romos mitologijoje Marsas yra karo dievas. Dievų karaliaus Jupiterio ir deivės Junonos sūnus Marsas yra Romos ir romėnų gyvenimo būdo gynėjas. Nors mitai ir legendos apie jį sieja jį su graikų dievu Aresu, pastarasis turi tik romėnų tikėjimui būdingų bruožų.

Romosiečių akyse Marsas buvo suvokiamas kaip virtuozinis dievas, linkęs kariauti. Roma, kaip užkariaujanti ir karinga tauta, jam teikė didelę reikšmę. Kovo mėnesį, kuris pavadintas jo vardu, jo garbei buvo rengiamos svarbios šventės ir ceremonijos.

Romos dievas Marsas romėnų tautai turėjo įvairių reikšmių. Jis buvo karinė dievybė, kai Roma išeidavo užkariauti, ir miesto sienų sargas taikos metu. Romos kariuomenės kareiviai prieš mūšį meldėsi Marsui, prašydami, kad jis kovotų kartu su jais ir vestų juos į pergalę. Marsas dažnai būdavo vaizduojamas su bronziniais šarvais ir nešinas ietimi bei skydu. ️

Marsas romėnų karo dievas<

Marsas – Daniel Acosta meno kūrinys ArtStation

Žemiau rasite daugiau informacijos apie Marsą, romėnų karo dievą :

  • Marsas buvo laikomas Romulo ir Remo, mitinių dvynių, įkūrusių imperinį miestą Romą, tėvu.
  • Jo alternatyvūs vardai ir epitetai yra Mars Ultor ir Mars Gradivus.
  • Dievą Marsą simbolizuojantys simboliai yra ietis, vilkas ir medkirtys.
  • Šiaurės šalių dievai, panašūs į Marsą, yra Týr ir Odinas.

1. Aras: graikų karo dievas

Graikų mitologijoje Aresas yra karo dievas. Dzeuso ir Heros sūnus, jis yra viena iš dvylikos graikų panteono olimpinių dievybių. Aras simbolizuoja žiaurų ir laukinį karo aspektą. Jis įkūnija tyrą įniršį ir kraujo troškimą, kuris varo vyrus ir moteris į mūšio lauką.

Dėl savo veržlios asmenybės ir veiksmų barbariškumo jis pelnė beveik visišką graikų tautos nepopuliarumą, nepaisant didžiulio didvyriškumo mūšyje. Aresą simbolizuojantys simboliai yra kalavijas, ietis, skydas, šalmas, vežimas, šuo, šernas, grifas ir liepsnojantis deglas.

Dėl savo temperamento ir agresyvaus charakterio Aras buvo toks nemėgstamas, kad jo vardu buvo pastatyta labai mažai šventyklų. Nusivylęs jis manė, kad jo meistriškumas mūšyje nusipelnė didesnio Graikijoje klajojančių „paprastų mirtingųjų” pripažinimo ir atsidavimo. Kita vertus, karo dievas Arėjas turėjo labai daug vaikų su įvairiomis meilužėmis, pvz: Afroditė, Aglauras, Kirėnė ir Altėja.

Karo dievas Aras

Aresas – Nicholas Elias meno kūrinys ArtStation

Pateikiame keletą įdomių faktų apie graikų dievą Arą :

  • Kai Arėjas eidavo į karą, jį dažnai lydėdavo du jo vaikai. Tai buvo baimės dievas „Fobas” ir siaubo dievas „Deimosas”.
  • Dauguma mitologinių pasakojimų, kuriuose pasirodo Aras, vaizduoja jį kaip nors pažemintą.
  • Romos dievo Aro atitikmuo yra Marsas. Tačiau pastarasis buvo daug garbingesnis ir labiau mėgstamas.
  • Aresui taip ir nepavyko nugalėti Heraklio, vieno populiariausių senovės Graikijos didvyrių.

Įgykite karo dievo galią!

Apibendrinant galima teigti, kad karo dievas dažnai atlieka svarbų vaidmenį tautos, kuriai jis priklauso, mitologijoje ir kultūroje. Nepaisant to, kad jos siejamos su karu ir smurtu, yra daugybė apsauginių dievybių, kurios kovoja, kad išsaugotų tuos, kurie, jų manymu, yra teisūs. ✌

Dar ir šiandien legendos ir mitai apie karo dievus žavi pasaulį. Jie sudaro dugno neturintį šulinį, iš kurio populiarioji kultūra semiasi įkvėpimo, kad sukurtų didingus kūrinius, apimančius kino, literatūros ir vaizdo žaidimų sritis.

Drąsiai dalinkitės savo mintimis komentarų srityje ir praneškite mums, jei norėtumėte, kad sąrašą papildytume kokiu nors konkrečiu karo dievu. Papasakokite, kas, jūsų nuomone, yra galingiausias ir charizmatiškiausias iš visų karo dievų, taip pat atskleiskite, kuris iš jų yra jūsų mėgstamiausias.

Kariniai laikrodžiai

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *